Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Blogid
06/05/2019 14:34 "Saare Kõmin 2019"
Ajavahemikul 20.-24. mai on Päästeameti demineerijad suurte jõududega Saaremaal ürituse „Saare Kõmin 2019“ raames, et otsida ja kahjutuks teha võimalikult palju lõhkekehi. Plaanilised demineerimistööd koondnime all „Saare Kõmin“ toimuvad Saaremaal juba teist korda. Eelmisel aastal leiti nädala jooksul kokku 324 lõhkekeha ja 512 padrunit. Planeeritud tööde käigus kontrolliti üle 20 000 ruutmeetri suurune maa-ala ja 600 meetri ulatuses külateid. Ühtlasi reageerisid demineerijad 30 väljakutsele.
 
Sellel nädalal (aga loomulikult ka muudel aegadel) kutsutakse üles võimalikest lõhkekehadest teavitama. Kui kellelgi on kuskil jäänud silma mõni kahtlane ese kas metsast või kodupööningult, mille päritolu ei teata või isegi kui on kuulnud jutte võimalikest lõhkekehadest, peaksid inimesed sellest kindlasti teavitama demineerijaid hädaabinumbril 112. Selline nädalane üritus võimaldabki suuremat tähelepanu lõhkekehadele tõmmata ning teavituskampaania paneb ehk ka inimesi lõhkekehadest rohkem teadma andma.
 


Kõigil huvilistel on võimalik demineerimistööde ja lõhkekehade kohta lisainfot saada 18. mail Kuressaare lossihoovis toimuval Muuseumiööl Päästeameti telgist. Lisaks räägitakse tuleohutusest ja hädaolukorraks valmisolekust.
 Elitec Free