Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
01/08/2017 11:03  
Muhu kohvikutepäev: elamusi keelele ja meelele
 Allikas: Meie Maa
Möödunud pühapäeval kostitas külalisi toidu ja elamustega 14 erinevat Muhu kohvikut. Üritus toimus tänavu teist korda.

Külasema teatrikohviku Tornimäe näiteringi etendusele „Teie jumal“ oli kohale tulnud ka poliitik Igor Gräzin. „Bravo! Tänane Tornimäe külalisetendus "Teie jumal" Külasemal oli suurepärane – alates muhedast huumorist (kogu algusosa) kuni lõikava satiirini (vanaisa monoloog),“ kostis Gräzin sotsiaalmeedias.

„Katu&Sepsu Imelises Nurgakeses Tihuse turismitalus möödus kohvikutepäev imeliselt,“ sõnas seal tegutsenud Liina Naaber. Naaber lisas, et külastajaid oli Imelises Nurgakeses parajalt. Kohale oli tuldud nii saarelt kui ka mandrilt, kuid välismaa kliente oli vähe. Kõige populaarsemaks osutusid Tihuse turismitalu kohvikus singi-juustumuffinid.

Pakuti ka romantikat ja prantsuse maiustusi

Asplivälja kiigekohvik á la France pakkus (nagu nimestki järeldada võib) prantsusepäraseid hõrgutisi. Suvemuhulasest kohvikupidaja Kaia Ljaši 3-liikmeline meeskond jäi üritusega väga rahule. Ljaši toimkonnas oli naise kolleeg prantsuse ametikoolist, kelle käe läbi valmis lisaks värskele marjatordile ning muudele kodustele küpsetistele jääkohv prantsuse stiilis. Kohale tuli parajas koguses külastajaid – oli olnud nii kiiremaid aegu kui ka hetki, mil tuttavatega törts juttu puhuda sai. Külastajate seas oli lisaks kohalikule rahvale ning suvemuhulastele ka näiteks soomlasi. Asplivälja kiigekohvik oli avatud prantslaslikult lühidalt – kella üheteistkümnest kaheni.

Pallasmaa Romantikakohvikus läks samuti üritus üle ootuste hästi. Külastajaid üle Eesti ning ka välismaalt oli kohale tulnud 200 ringis. Duo Värsked Õied kontserti kuulati andunult. Pallasmaal oli tõmbenumbriks Muhu rahvariideis säranud taluperenaine Leida. „Õhus oli palju romantikat ja rahulolu inimeste silmis lubas aimata, et teeme õiget asja!“ sõnas Klarika Tänak, taluperenaise minia.

Muhu kohvikutepäevi teist aastat külastanud Krista Visas nentis, et on tore omada põhjust erinevates Muhu külades ja peredes käia ning näha, millega inimesed seal tegelevad. Sel aastal külastas Visas kuute Muhu kohvikut: naine kiitis Oina küla värskekapsasuppi ning Laasu talukohviku koduveine ja siidreid.

Saadud tulu kasutatakse otstarbekalt

Oina küla Jüri talu Lambakohvik osales Muhu kohvikutepäeval esimest korda. Loendada oli külalisi raske, kuid ka Jüri talus käis ligikaudu 200 inimest. Üritusel osalemise eesmärkideks olid taluperenaise Kadri Kase sõnul kohaliku lambaliha tutvustamine ning inimeste kutsumine pisikesse Oina külla. Keele alla viinud värskekapsasupi retsepti lõi perenaine ise. Supi komponendid on kohalikud: kasutati Muhu lammaste liha ja konte ning Rautsi talu köögivilju. 

Kohvikutepäeval saadud tulu kasutab Jüri talu rehetoa renoveerimiseks.
Jaanimäe talu Teelõpu pannkoogikohviku tulu eest planeeriti Muhu lasteaialastele uued jalgrattakiivrid osta. Ka Teelõpu kohvik ei jõudnud külastajaid kokku lugeda, kuid vahepeal olevat järjekord peaaegu väravast välja jõudnud. „Inimesi oli ikka uskumatult palju,“ nentis Teelõpu pannkoogikohvikus tegutsenud Pille Tamm.

Eesmärk jalgrattakiivrite jaoks tulu koguda sai täidetud ning raha jäi ülegi. „Nii palju kiivreid lasteaiale nüüd küll vaja pole,“ sõnas Tamm, lisades, et peatselt plaanitakse pead kokku panna ning mõelda, mida tarvilikku lasteaiale veel hankida.

Külalisi võtsid vastu lisaks eelnevalt mainitutele veel Mereääre kohvik, kohvik Seitse Tuult, K-kohvik, Nisu Isu kohvik, Tõnise Lambakohvik, Pärandkooli kunstikohvik ning Välja kohvik.

VAATA KA SAARTE HÄÄLE GALERIID


Elitec Free