Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
17/08/2017 14:47  Muhu alustas korterelamu ehitamisega
 Allikas: Saarte Hääl
Muhu endise hooldekodu ruumide korteriteks ehitamise I etapi hanke võitis ainsana pakkumuse teinud Traveter Ehitustööd OÜ.


Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et I etapi olulisim töö on kortermaja ühes osas asunud endise hooldekodu vundamendi kaitsmine vee ja niiskuse eest ning sajuveekanalisatsiooni ehitamine. Omal ajal kehvasti ehitatud hoones jooksis sajuvesi vundamendi vahelt keldrisse, mistõttu oli keldris kevaditi tihtipeale 10–15 cm vett.

Juba sel aastal lõpule jõudvate I etapi ehitustööde maksumus on reedel lõppenud ehitushanke pakkumuse kohaselt 113 700 eurot, millele lisandub käibemaks. Tööde eelarve kaetakse täielikult Muhu valla rahakotist. “Küsisime küll KredExist toetust, aga kuna nende tingimus oli maja korraga valmis ehitada, siis see võimalus meile ei sobinud,” rääkis Liitmäe.

Vallavanema sõnul viiakse ehitustööde teine hange ehk kaheksa korteri väljaehitamine läbi ilmselt järgmisel aastal. Korterite ehitamiseks kulub Liitmäe sõnul umbes pool miljonit eurot ja vajaliku summa kokkusaamiseks plaanib vald kasutada valla eelarve kõrval ka teisi katteallikaid.

Muhu hooldekodu tegutses Liiva kortermaja ühes osas 1993. aastast kuni 2014. aastani, mil Liival valmis uus hooldekodu.
 


Elitec Free