Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
23/10/2017 10:20  
Maavalitsus tunnustas aasta haridustegusid
 Allikas: Saarte Hääl
Saare maavanema kohusetäitja Jaan Leivategija ja maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters andsid eile Saaremaa aasta tegijatele üle tänukirjad ja meened.

1. Aasta õppija 2017
on Eesti maaülikooli keskkonnaosakonna lektor Kadri Kask.
Kadri Kask on väga kohusetundlik ja motiveeritud õppija. Ta on terve oma töökarjääri jooksul elanud ja töötanud Tartus õpetajana erinevates koolides nii kesk- kui ka kõrghariduses, viimased kümme aastat Eesti maaülikoolis lektorina, kus kaitses 2014. aastal doktorikraadi.

Peale seda otsustas, et on aeg muutusteks, kuna lapsed on suured ja oli tekkinud aega ka iseendale. Ta hakkas õppima Olustveres lihatehnoloogiat. Valik tulenes sellest, et ta oli Muhus juba paar aastat pidanud MTÜ Muhumaalammas lambaid ja tahtis hakata lambalihast tooteid valmistama ja müüma. Peale Olustvere kooli lõpetamis on ta oma elu järjest rohkem sidunud Muhumaa, lammaste ja lihaga. Muhus Liival hakkab sel kevadel tööle lihalõikus ja toore liha ning lihatoodete müük, kus tema vastutada on lambaliha pool. Projekteerimisel on väiketööstus, kus oleks võimalik ka kuumtöödeldud kohalikke lihatooteid valmistada. Põhimõte on lühike tarneahel loomapidaja-tapamaja-tööstus-kohalik toode-tarbija kõik koos  Muhu saarel. Seal ta soovibki oma uue omandatud haridusega panustada.
Loe edasi Saarte Häälest.


Elitec Free