Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
25/10/2017 08:51  
Eesti Olümpiakomitee tunnustas Muhu Spordihalli
EOK tunnustab maakondlikke spordikeskusi
 
Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.
 
Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, sporditaristukomisjoni esimees Riho Terrase sõnul annavad piirkondlikud spordikeskused suure panuse eestimaalaste liikumisharjumuste kujundamisesse. „Eestis on palju spordikeskusi, kus tehakse igapäevaselt pühendunult tööd selle nimel, et inimesed saaksid mugavates ja turvalistes tingimustes mitmekülgselt liikuda ja sporti teha. Nii areneb liikumisharrastus ning sirguvad ka uued tippsportlased. EOK tunnustusplaadiga anname teada, et oleme piirkondlike spordikeskuste tööd märganud ning väärtustame nende panust sportlikuma, tugevama ja tervema Eesti eest,“ lausus Terras.
 
Tunnustuse saavad keskused valis EOK välja maakondlike spordiliitude ettepanekute alusel.
 
Tunnustuse pälvisid 18 spordikeskust:
·         Harjumaa: Rae Spordikeskus ja Audentese Spordikeskus
·         Hiiumaa: Käina spordikeskus
·         Ida-Virumaa: Sillamäe Spordikompleks
·         Jõgevamaa: Spordikeskus Virtus ja Põltsamaa (Felixhall, Kuningamäe terviserajad, väike ujula, tennise väljak, välisväljakud)
·         Järvamaa: E-Piim Spordihall Paides
·         Läänemaa: Haapsalu Spordikeskus
·         Lääne-Virumaa: Vinni Spordihoone
·         Põlvamaa: Põlva spordikeskus 
·         Pärnumaa: SA Jõulumäe Tervisespordikeskus (maakond) ja Pärnu Spordihall (linn)
·         Raplamaa: Valtu Spordimaja
·         Saaremaa: Muhu spordihall
·         Tartumaa: Tartu Ülikooli spordihall
·         Valgamaa: Valga linna spordikompleks
·         Viljandimaa: Viljandi linna staadion, pallimängude välisväljakud, terviserada
·         Võrumaa: Võru Spordihoone
 
Tunnustuse pälvinud kaheksateist piirkondlikku multifunktsionaalset keskust saavad oma hoone fassaadile üles panna tunnustusplaadi: „Eesti Olümpiakomitee poolt tunnustatud spordikeskus“. Keskused saavad EOK tunnustussilti kasutada kümme aastat. EOK sporditaristukomisjon uuendab tunnustatud spordikeskuste nimekirja 2019. aasta sügisel.
 
Eesti Olümpiakomitee töötab spordi katusorganisatsioonina tippspordi arendamise, noortespordi kandepinna laiendamise ja liikumisharrastuse edendamise nimel, järgides olümpiaväärtusi ja ausa mängu reegleid. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on PAF, Coop, ERGO, JCDecaux, Monton, Nike, Olympic Casino, Toyota Baltic ja USS Security.
 

 Siim Sukles
peasekretär
503 4978
siim@eok.ee
 


Elitec Free