Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
03/01/2018 08:41  
Muhu heategevusprojekt läks igati korda
 Allikas: Meie Maa
Eile tehti kokkuvõte Muhu heategevusprojektist ehk hea tahte algatusest „Südamest südamele“, mis kogus annetusi Muhu perearstikeskusele vajaliku analüsaatori soetamiseks. 

„Kontole laekus 1047 eurot. Vallavalitsuse ja -volikogu annetussumma oli 395 eurot, korjanduskasti kogunes 458,50 ning see tähendab, et kokku tuli 1900,50, millega võime igati rahul olla,“ ütles ettevõtmise eestvedaja, Muhu valla sotsiaalnõunik Triin Valk.

Ta lisas, et raske on kohe leida sõnu, kuidas inimesi tänada. „Täna (eile – toim) perearsti ja pereõega vesteldes oli lausa uskumatu, kuidas inimesed olid olnud osavõtlikud ja lahked – tuldi spetsiaalselt ümbrikutega, et ikka naabrinaine saatis ja sõbranna saatis jne. Ja see on ikka nii tore, et meie üleskutse kõigile korda läks,“ sõnas Valk, kelle sõnul kanti annetused perearstikeskuse kontole üle eile.

Tänu nii-öelda ülelaekunud rahale saab soetada ka vajalikke testribasid, mis oleks perearstil tulnud ise muretseda. „Igatahes loen meie ürituse igati õnnestunuks. Koostegemises on ikka suur jõud,“ kinnitas Valk.

Perearstikeskust otsustati toetada just seetõttu, et tervis on meie kõige kallim vara ja puudutab rohkemal või vähemal määral kõiki muhulasi.

Analüsaator, millega on võimalik kiiresti määrata südamehaiguse näitajaid, kolme kuu keskmist veresuhkrut ja ägedat põletikku, maksab 1470 eurot. Perearsti sõnul on nende näitajate kiirel määramisel oluliselt lihtsam patsienti aidata. Viimast neist tehakse küll ka praegu, kuid see ei ole nii kiire ja tänapäevane.

Elitec Free