Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
16/02/2018 09:15  
Muhus lastakse Eesti Vabariigi auks 100 pauku
 Allikas: Meie Maa
23. veebruaril kell 19 algab Muhu spordihallis Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert-aktus, kus antakse üle valla 2017. aasta preemiad.

Kontserdil astuvad üles Muhu taidluskollektiivid. Õhtut juhivad Muhu muuseumi juhataja Meelis Mereäär ja Kuressaare Linnateatri direktor Piret Rauk. Pärast piduliku osa lõppemist pakub muusikalist meelelahutust kollektiiv Muhu Virtuoosid.

24. veebruaril kell üheksa toimub Hellamaa spordi- ja lauluväljakul Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud pidulik juubelihommik. See algab riigilipu piduliku heiskamisega hümni saatel, mille esitab Muhu segakoor ja millele kõiki oodatakse kaasa laulma.

Tervituskõnega esineb vallavolikogu esimees Ain Saaremäel. Järgneb ühistantsimine Muhu rahvatantsijatega, pakutakse kuuma teed ja kooki. Üritusele oodatakse rohket osavõttu ja kõik soovijad on teretulnud.

Piduliku hommiku käigus lasevad kaitseliitlased 100 pauku Eesti Vabariigi sünnipäeva auks. Kaitseliidu meremalevkonna Muhu rühma kaitseliitlane ja Hellamaa külavanem Matti Kaljuste ütles, et 100 paugu idee sai ta oma äialt, kelle kindel soov oli, et vabariigi juubeli puhul tuleb pauku teha.

„Võtsin sellest mõttest kinni ja nii see areneski suuremaks ürituseks. Eesti Vabariik 100 on praegu kõikidel keelel, Kaitseliit ei ole aga Muhus viimasel ajal väga palju üles astunud. Niimoodi meil tekkiski idee lasta riigi juubeli hommikul 100 lasku, üks iga Eesti Vabariigi aasta auks,“ rääkis Kaljuste.

Ta lisas, et praegu on laskma planeeritud 10 meest, kuna samal ajal toimub aga Kuressaares paraad, pole hetkel lõplikku selgust selle kohta, mitu meest saab kohale tulla.

On arvestatud ka võimalusega, et tuleb läbi ajada viie laskuriga, kes igaüks laseb 20 pauku. Lasud sooritatakse Kaitseliidus kasutatavast Rootsi päritolu automaatkarabiinist AK-4 ja selleks kasutatakse paukmoona.

Kuidas laskmine täpselt välja hakkab nägema, ei ole veel lõplikult paika pandud. Pühapäeval toimuval proovil arutatakse, kuidas ja kus täpselt oleks laskmist kõige mõistlikum ja turvalisem läbi viia.

Elitec Free