Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv 

Uudised
20/06/2018 11:27  
Saare Arenduskeskus tuli muhulastele lähemale ja annab nõu Hellamaa Külakeskuses
Mõtted Muhumaale nõustama tulla on olnud juba eelnevatel aastatel, kuid nüüd tegime mõtte teoks! Kui plaanidest Muhu vallaga rääkisime, võeti see suure rõõmuga vastu ja nii meie koostöö algas.

Tööruum sai olema imekenas Hellamaa Külakeskuses. Mind võtsid 9. mail ja 13. juunil vastu kaks rõõmsameelset naist Tiina Jõgi  ja Anu Kaljuste. Kohe väga oli tunne, et mind oodati – soe oli see vastuvõtt, sõna otses mõttes! Ahjus praksusid puud ja klientide vastuvõtmise asemel tekkis tahtmine sukavardad välja võtta ning lihtsalt muhulastega elust-olust rääkida. Noh ja küll selle rääkimise peale oleks ka ettevõtluse teemad läbi arutatud.

Kui alguses ei teadnud, kuidas läheb ja kas kliente tuleb, kas mind usaldatakse ning kas suudan kõigile küsimustele vastata, siis tegelikult läks kõik kenasti. Kogu aeg kliente käis ja ettevõtlusteemalisi küsimusi oli seinast-seina, alustamisest lõpetamiseni. Vedas neil, kes olid konsultatsiooni aja eelnevalt broneerinud, siis ei pidanud pikalt ootama. Jõudsime nii mõnegi ettevõtjaga vestluse käigus selleni, et tuleb tegevussuunda natukene muuta, vaadata kriitiliselt üle oskused ning võimalused suuri riske võtmata. Uskumatult tublid ja hakkajad on Muhu inimesed!

Sain aru, et väga paljud alustavad ja tegutsevad ettevõtjad ei tea erinevatest toetusvõimalustes ja just eriti maapiirkonnas. Sellest tekkis mõte, et järgmisel korral kutsun kaasa Saarte Koostöökogust Sulvi Munga, kes on Leader toetuste konsultant. Samuti on järgmisel korral oodatud kõik mittetulundusühingute esindajad, kes soovivad nõu või abi. Teid aitab Saare Arenduskeskuse MTÜde konsultant Helje Pent. Ja mina ise tulen ikka ka ettevõtluse osas nõu andma.
Teadmiseks veel niipalju, et Saare Arenduskeskuse ettevõtlus- ja mittetulundusühingute konsultandid pakuvad ettevõtjatele tasuta nõustamist ning toetavad ja suunavad selle abil maakondade ettevõtluse arengut. Kuidas alustada? Kuidas arendada oma ettevõtet ja jõuda uuele tasemele? Kuidas orienteeruda toetuste süsteemis ja saada ettevõtluse jaoks vajalikku infot – need on vaid mõned küsimused, millele aitame vastuseid leida.

Täpsema ülevaate meie poolt pakutavatest teenustest leiad siit: www.sasak.ee
 
Kohtume juba jälle septembris! Kuupäev ei ole hetkel veel kokku lepitud, kuid küll see info õigel ajal teieni jõuab!
 
Kaunist suve hea Muhu rahvas!
 
Tiia Naagel
Ettevõtluskonsultant
SA Saare Arenduskeskus
 
Saare Arenduskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku, kuhu kuuluvad kõigis maakondades paiknevad organisatsioonid, mis pakuvad tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, kohalikele omavalitsustele, alustavatele ja tegutsevatele mittetulundusühingutele ja sihtasutustele. Tegemist on suurima üle-eestilise nõustamisvõrgustikuga. Võrgustiku koordinaatori rolli täidab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).
 


Elitec Free