Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
06/11/2018 08:49  
Laste arvu kasv tingis Muhu lasteaias uue rühma avamise
 Allikas: Meie Maa
Reedel avati Muhu lasteaias pidulikult uus sõimerühm, kel nimeks Mõmmid ning nüüd on lasteaias taas neli rühma. 

„Iga uus ja vajalik ettevõtmine või asi teeb rõõmu, kui aga see on suunatud lastele, on see midagi erilist ja annab kindlust ka tuleviku suhtes,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe, lisades, et nende lasteaias on 1. jaanuarist 2019 hingekirjas 69 last ning see number on olnud meeldivalt kasvutendentsis.
 
„Mäletan, et 2011. või 2012. aastal oli meil hingekirjas 38 last. Muhu elanike arv on viimastel aastatel kenasti kasvanud ja just sisserände tõttu, see tähendab, et Muhusse on inimesed tagasi pöördunud. On ka uusi peresid, kel Muhuga eelnev side puudub,” rääkis vallajuht. 
 
Kuna nende iga-aastane sündide arv on jäänud stabiilselt 10–15 lapse juurde, siis laste arvu kasv lasteaias annab tunnistust sellest, et rahvaarv ei ole kasvanud mitte fiktiivsete sissekirjutuste arvelt, vaid siia on elama asunud või tagasi tulnud noori lastega peresid. 
 
„Kuna kogukond ning saar on meeldivalt hoomatava suurusega, üritame koos teha nii, et muhulastel ja Muhu lastel oleks siin tõepoolest hea,” muheles vallavanem. 
 
Pidusündmusele oli uhkesti rahvast kokku tulnud. Õnnitlusi tõid uue rühma ehitajad, Kuressaare Ehituse ja alltöövõtja Kehte OÜ esindus. Kahjuks ei saanud kohale tulla SA Innove esindaja. Kohal olid lisaks valla töötajatele ka koostööpartnerid, Muhu muuseumi juht ja volikogu liige Meelis Mereäär, hariduskomisjoni esimees, kooli ja noortekeskuse esindajad jpt. 
 
Muhu lasteaia direktor Reet Hobustkoppel tervitas uut rühma suure lipsuga võtmega. Et siis saab ikka rühmast sisse ja välja käia ning tükikese linti said võtme küljest ka kõik soovijad. 
 
Pidupäev algas lasteaia teiste rühmade esinemisega. Loeti luuletusi ja lauluga esines lasteaia muusikaring, keda juhendab Kairit Levit. Nagu pidupäevale kohane, söödi torti. 
 
Direktor märkis, et lasteaial on olnud väga erinevaid aegu. On olnud aegu, kus majas oli kaks-kolm rühma, kuid ka aegu, kus üle saja lapse. 
 
Eriliselt tegi aga direktorile rõõmu see, et üks osa majast on jälle remonditud. 
„Igal aastal saab midagi tehtud. Meil on muidugi vaja veel üht-teist teha, aga lastega seotud ruumid on nüüd kõik korras,” tähendas direktor, kelle sõnul on neil veel teisigi plaane, kuid kuidas need teoks saavad, seda näitab aeg. Viimati sai lasteaias uue kuue 2016. aastal söögisaal. 
 
Muhu lasteaeda laiendati ruumide arvelt, kus varem töötasid valla maaosakond ja ehitusnõunik.

Elitec Free