Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
14/01/2019 11:51  
Maakonna 2018. a kultuuri- ja turismiauhinnad jagatud
 Allikas: Meie Maa
Saare maakonna ja Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi 2018. aasta tunnustuspreemiad ja turismiauhinnad jagati 10. jaanuaril 2019. a KEK-i hoones. Tunnustati neid, kes möödunud aasta jooksul oma valdkonnas eriti silma paistsid ning aitasid kaasa saarte kuvandi ja identiteedi tugevdamisele.

Pidulikule tunnustusüritusele, mis toimus esmakordselt Saaremaa vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna, Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi ja Visit Saaremaa koostööna, oli kutsutud üle kahesaja kultuuri- ja turismivaldkonnas tegutseva saarlase ja muhulase.
 
Kultuurkapitali elutööpreemia laureaadi tiitli pälvis professionaalsuse ja pühendumise eest noorte muusikute sihikindlal kujundamisel Laine Sepp. 
„Olen 18 aastat viiulilaagreid korraldanud ja kultuurkapital on seda aastaid-aastaid toetanud. Tore, et on märgatud ja vääriliseks peetud,” ütles Sepp.
 
Kultuurkapitali aastapreemia said Kadri Rõõm särava loomingulise panuse eest harrastusvõimlemise traditsioonide jätkamisel, Mari Lepik sõrulaste pärimuse ja identiteedi väärtustamise eest, Anne Keerd ereda tantsuloome ja viljaka tegevuse eest rahvatantsu õpetajana, Mittetulundusühing Saaremaa Võrkpalliklubi võidukate tiitlite ja tulikuumade hetkede eest koduväljaku mängudel ning Viktor Umb pühendumise ja järjekindluse eest noorte purjetajate tulemuslikul treenimisel.
 
Maakonna Kultuuripärl on Ott Tänak
 
Maakonna Kultuuripärli tiitli pälvis kodusaare rahvale kingitud kirglike rallihetkede ning tahte ja visaduse eeskuju loomise eest Ott Tänak. Hendrik Krummi nimeline kultuuripreemia läks Saaremaa Meeskoorile SÜM Saaremaa meestelaulu traditsiooni kandmise eest hellast pianost võimsa forteni. 
 
Viimase kahe tiitliga kaasneb ühine rahaline preemia Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupilt ja Saaremaa vallalt. Teised preemiad on rahastanud Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.
 
Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi esimees ja valla kultuurinõunik Heli Jalakas ütles, et on olnud suur rõõm koos ekspertgrupi nõukogu ja Saaremaa valla poolt toetada ning aidata paljusid põnevaid uusi ja traditsioonilisi ettevõtmisi, kultuuri- ja spordirahva esindamisi nii Eestis kui kaugemal. „Suured asjad saavad alguse väikestest. Oluline on, et märgataks kõiki ja et kõigile antakse võimalus,” lisas ta.
 
Viis turismiauhinda
 
Saaremaa turismiarenduskeskus tunnustas Saare maakonnas edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid ja ettevõtteid, silmapaistvaid isikuid ja projekte sel aastal viies kategoorias. Aasta turismiettevõtteks valis komisjon Viirelaiu majakavahi kompleksi ja aasta inimeseks turismis nimetati Margit Kõrvits.
 
Tiitli aasta roheline ettevõtmine pälvis I Land Sound, aasta sündmus, tegu või projekt oli Sõrve tuletorni avamine. Aasta turismiturundaja auhinna võitis Saaremaa võrkpalliklubi, teised nominendid olid Lahhentagge ja veebileht saaremaasuvi.ee. 
 
Kandidaate, keda said konkursile esitada eraisikud, ettevõtted ja organisatsioonid, laekus kokku 51. Lõpliku valiku langetas käesoleva nädala teisipäevaks laekunud esildiste alusel MTÜ Visit Saaremaa juurde moodustatud seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuulusid giidide ühingu, Muhu valla, SA Saare Arenduskeskuse, Saaremaa valla, MTÜ Visit Saaremaa, MTÜ Lääne-Eesti Turism, Saaremaa Ettevõtjate Liit MTÜ esindajad.
 
Komisjoni töö oluliselt lihtsam
 
Komisjoni esimehe Terje Nepperi sõnul oli tänavu palju säravaid turismitegijaid, keda oleks tahtnud tunnustada. „Tunnustust väärisid kõik kandidaadid, kuid komisjon pidi lähtuma statuudist ja lõplik valik selgus arutelu käigus. Statuut oli sel aastal täpsem kui kunagi varem ja tegi komisjoni töö kõigis kategooriates oluliselt lihtsamaks kui eelnevatel aastatel. Lõpptulemus oli üksmeelne, komisjoniliikmete ühisotsus.”
 
Esmakordselt tõsteti turismivaldkonna parimaid tegijaid sellisel moel esile 2009. aastal ning kuni 2018. aastani jagati preemiaid kolmes kategoorias. 2017. aasta parim turismiettevõte oli Saaremaa Merispordi Selts, turismiarendaja Kuressaare tänavapiknik ja turismiasjaline Kristina Mägi. Lisaks anti möödunud aastal välja Saaremaa turismi elutöö preemia Saaremaa Rally MTÜ-le.
 
*  *  *
 
Turismiauhindade kirjeldused
 
• Aasta turismiettevõtte tiitli pälvis tänavu üle kolme aasta tegutsenud organisatsioon või ettevõte.
 
• Aasta turismiinimene on isik, kelle töö turismivaldkonda panustamisel on paistnud silma. Ta on pühendunud ning oma tegevusega toetanud ja aidanud kaasa turismi arengule. Omab autoriteeti turismitegijate hulgas Saare maakonnas ning kogu Eestis. 
 
• Tiitliga aasta roheline tegu tunnustatakse ettevõtmist, ettevõtet, organisatsiooni või ettevõtjat, kelle või mille tegevus on keskkonda väärtustav, propageerib rohelist mõtlemist ning ei suurenda ökoloogilist jalajälge. 
 
• Aasta turismiteo, -sündmuse või -projekti tiitliga tunnustatakse ideed, objekti, üritust, võistlust, paketti, marsruuti vms, mis viimase aasta jooksul on nähtavalt esile tõusnud ning arenenud. 
 
• Aasta turismiarendaja on silmapaistev isik, sündmus, organisatsioon, ettevõte, ettevõtmine, kes või mis on oma tegevusega suunanud positiivset tähelepanu Saaremaale.

Elitec Free