Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
18/06/2019 08:58  
Muhus sündis kolmas sebravarss
 Allikas: Meie Maa
Ööl vastu pühapäeva sündis Muhu jaanalinnufarmi aafrika sebra perre juba kolmas beebi, kelle sugu farmi omanik Helena Erik eile lõuna paiku kindla peale veel öelda ei söandanud.

„90% tüdruk, aga täpselt loodame õhtuks teada saada,” ütles Erik ja lisas, et alguses on sugu raske määrata, kuna selleks on vaja päev läbi beebit jälgida. „Seda aega pole aga kusagilt võtta, teised loomad vajavad samuti hoolt,” sõnas Erik ja meenutas naerdes, et seetõttu hüütigi sebrapere teist järglast Rozinit mõnda aega Rozinaks. Ehkki beebil veel nime pole, tunneb ta ennast väga hästi ja hakkas juba esimesel päeval ema kannul ringi kepsutama.

Erik tõdes, et sebrabeebi isa Heiki, kes saabus tallu aastal 2013, ning ema Jasiira jaoks, kes toodi talle seltsiks aastal 2014, on Muhu saar viljastava mõjuga, kus sebrapaar on hästi kohanenud. „Esimene varss sündis 28. juulil 2016. aastal ja teine 31. jaanuaril 2018. aastal,” rääkis Erik, lisades, et sebrade tiinus vältab 11 kuud. „Seega on meie sebrad elanud intensiivset pereelu,” muheles Erik ning lisas, et vastsündinud varsa õde ja vend elavad praegu sarnastes talu-loomaparkides väljaspool Eestit.

Sebrabeebi jääb oma pere juurde kindlasti vähemalt kümneks kuuks ja terve suvi saab temaga Muhu jaanalinnufarmis kohtuda. Katsikule tulles võib kaasa võtta värsket porgandit. Koos sebradega kasvavad farmis ka jaanalinnud, alpakad, punakängurud, wallabid, emud, ponid ja jänkud.


Elitec Free