Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
12/09/2019 21:25  
Suurpõgenemise aastapäeva meenutuseks helisevad kirikukellad üle Eesti

 Allikas: EELK Konsistoorium
Käesoleva aasta sügisel möödub 75 aastat 1944. aastal toimunud suurpõgenemisest, mil kümned tuhanded eestlased olid sunnitud oma elu kaitseks kodumaalt põgenema. Teekonnal kodumaalt teadmatusse hukkus nii maal kui merel teadmata arv inimesi. 

Peapiiskop Urmas Viilma tegi täna EELK vaimulikele üleskutse meenutada eestlaste suurpõgenemist kogukondades ja kogudustes üle maailma.

”Seoses suurpõgenemise 75. aastapäevaga palun kõikides EELK kogudustes nii Eestis kui diasporaas meenutada suurpõgenemist mälestusteenistusel, palvusel või pühapäevasel jumalateenistusel ning helistada 19. septembril kell 18.00 mälestuskelli, et mälestada kõiki põgenemise käigus hukkunuid,” kirjutas Urmas Viilma oma üleskutses.
Oikumeeniline mälestusteenistus, mille peab peapiiskop emeeritus Andres Põder, toimub 19. septembril 2018 kell 18.00 Tallinna Jaani kirikus, organist on Tiia Tenno, laulavad Pille Lill, Ivo Linna ja Tallinna Poistekoor.
 
1944. aasta suurpõgenemisele pühendatud sündmused toimuvad Ülemaailmse Eestlaste Kesknõukogu koordineerimisel 18.-22. septembrini nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Sündmuste kava (PDF)
Suurpõgenemise aastapäeva Facebooki leht
 
Regina Hansen
Avalike suhete spetsialist
 
EELK Konsistoorium
Kiriku plats 3, 10130 Tallinn
tel 5191 2995
www.eelk.ee
www.facebook.com/EestiKirik


Elitec Free