Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
30/09/2019 14:53  
Muhumaal elamise päev oli mitmekesine
 Allikas: Meie Maa
Muhu vald oli üks neist kolmest tosinast omavalitsusest, kes ootas laupäeval külla kõiki, kes mõtteks või nõuks võtnud kas kohe või kaugemas tulevikus maale - ja miks mitte just Muhumaale - elama minna.

Maal elamise päeval olid Muhu saarele kolimise huvilistele avatud nii vallamaja kui ka valla hallatavad asutused: lasteaed, põhikool, hooldekeskus, spordihall ja noortekeskus, samuti Muhu muuseum Koguval ning raamatukogud Liival ja Hellamaal. Külastada sai Loovuspesa, seiklusparki ja Sinilinnu korterelamus novembris valmivaid üürikortereid. Lisaks tutvustati vallamajas nii hetkel müügis olevat kinnisvarat kui ka erinevaid töövõimalusi saarel.
 
Kõik esmavajalik on olemas
 
Muhu valla arendusnõunik Annika Auväärt ütles Meie Maale, et kõik vallavalitsuse poolt pakutavad töökohad said küll just-just täidetud, ent kohalikest ettevõtetest otsivad töötajaid nii Hellamaa Farmid, ehitusfirma Kehte kui ka tootmist laiendav Muhu Liha. Tublisid töökäsi ootavad ka kõik saare toitlustuskohad ning tulevikku vaadates ka Muhu hooldekeskus.
 
Auväärt märkis, et kõik esmavajalikud teenused – lasteaiast hooldekoduni, rääkimata poodidest ja kohvikutest-restoranidest - on Muhus olemas.
“Esmatasandi arstiabi tagavad perearst ja kaks pereõde, nendega samas majas on hambaravikabinet,” rääkis arendusnõunik, nentides, et üks võimalus praegust olukorda veelgi parendada oleks kindlate perioodide tagant toimuvad eriarstide vastuvõtud. Erakorralise abi vajadusel jõuab kiirabibrigaad üsna nobedasti kohale üle Väikse väina asuvast Orissaarest.
 
Postipunkt Liiva asemel Kuivastus
 
Ainsa mõruvõitu teemana tõi Auväärt välja postkontori kauguse saare keskusest, sest postipunkt avatakse oktoobri alguses mitte Liival, vaid hoopis Kuivastus.
 
“Kuna postkontor ja postipunkt on seaduse mõttes võrdsed, on kõik justkui hästi, ent vanematel inimestel, kes seda teenust ennekõike vajavad, on logistiliselt keeruline Kuivastusse sõita,” möönis arendusjuht.
 
Muidu aga olevat Muhus igati kena elada, sest kogukond hoiab ühte, naabrivalve toimib ning toeks ollakse ka neile, kel enam - või veel - päris oma tugivõrgustikku ei ole.
 
Auväärti sõnul on maale elama asumine otsus, mida kindlasti ei tehta üleöö.
“Kas tänu maal elamise päevale reaalselt midagi ka sünnib ja kas me saame selle läbi uusi elanikke, eks aeg näitab. Meie oleme igaljuhul olemas ja räägime, mis meil pakkuda on ja miks on hea Muhus olla,” lubas Auväärt.
 
Naabervallas Saaremaal ootas Maal Elamise päeval külalisi ligi 30 erinevat asutust. Saaremaa suure territooriumi tõttu otsustati keskenduda peamiselt Lümanda ja Pihtla piirkonnale.
 
Maal Elamise päeva, mille eelkäijateks on „Avatud külaväravate“ projekt ning „Maale elama!“ messid aastatel 2013-2016, peakorraldaja on Eesti Külaliikumine Kodukant.

Elitec Free