Eesti English Русский
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv


Uudised
17/10/2019 09:46  
Aasta õppija on Anu Kaljuste
 Allikas: Meie Maa
Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustati eile 2019. aasta tegijaid. Nominentide hulgast toodi välja aasta õppija, aasta õpiteod, aasta koolitaja, aasta õppijasõbralik tööandja ning üld-, alus- ja kutsehariduse valdkonna õpetajad.

Saare maakonna aasta õppijaks 2019 osutus nelja kandidaadi seast välja valitud Anu Kaljuste, kes on Hellamaa raamatukogu juhataja-hoidja ja Hellamaa külakeskuse perenaine.

Kaljuste on töötanud neljas erinevas ametis ja iga kord asunud ka vastavat eriala õppima, et oma tööd efektiivsemaks muuta. Kõige positiivsema muutuse tõi täiskasvanuna õppimine õppija ellu sellega, et andis julguse, eneseusu ja ettevalmistuse kandideerida raamatukogu juhataja-hoidja ametikohale.

Valitul vastandlikud mõtted

Tunnustuse osaliseks saanud Anu Kaljuste jäi ise tagasihoidlikuks. „Mind valdavad väga vastandlikud emotsioonid. Mul on muidugi rõõm ja soovin tänada neid, kes mind tunnustamiseks esitasid. Samas ka häbi, kuna keegi teine oleks võib-olla seda rohkem väärinud,“ ütles ta.

Kaljuste mainis, et tema nominatsiooni aasta õppija kohale algatas Liiva raamatukogu kollektiiv. „Neile meeldis, et veel vanas eas raamatukogundust õppima läksin. Mul on tegelikult omandamisel ka kõrgharidus TalTechi meremajanduskeskuses ettevõtluse ja elamusmajanduse erialal. Võtsin hetkel küll akadeemilise puhkuse tervise pärast ja raamatukogunduse lõpetamisele keskendumiseks,“ selgitas Kaljuste.

Ühtlasi valiti üritusel ka seeniorõppija, kelleks osutus Valve Reede. „Iga tunnustus on meeldiv,“ ütles tänavune seeniorõppija tiitliga pärjatu Meie Maale. Reede võtab osa TÜ väärikate ülikooli Saaremaa loenguprogrammist alates 2012. aastast ning ta asutas eakatele Salme keskpäevaklubi, kus organiseeritakse erinevaid loenguprogramme.

Lektor tuli Ameerika Ühendriikidest

Seitsme aasta jooksul on Salme keskpäevaklubi Valve Reede sõnul külastanud 75 lektorit, kellest kõige kaugemalt kohal käinud lektor tuli USA-st.

„Teemad on seinast seina – poliitika, loodus, tervishoid, psühholoogia. Lisaks püüan programmi koostada nii, et oleks õppekäike loodusesse,“ lausus Reede.

2019. aasta õpitegudeks osutusid sõrulaste kultuuri tutvustava raamatu “Sörulase aabits” kokkupanemine ja väljaandmine, mille eestvedaja on Mari Lepik, ning gümnasistidele ja täiskasvanud õppijatele suunatud loenguprogramm Ö-ülikool, mille eestvedajaks Maie Meius.

Tunnustati ka kahte 2019. aasta koolitajat – Triin Reitalu TalTechist ja vabakutselist täiskasvanute koolitajat Urmas Lehtsalu.

Aasta õppijasõbralik tööandja 2019 on Coop Saaremaa, kes seisab selle eest, et kord kahe aasta jooksul läbi viia üks klienditeenindusalane koolitus ning juhendab iga uut töötajat tööle asumisel oma kollektiivis.

Erinevates kategooriates aasta õpetajaks 2019 osutusid: aasta lasteaiaõpetaja on Marju Lipp Kärla lasteaiast, aasta klassiõpetaja Irena Sink Saaremaa ühisgümnaasiumist, aasta põhikooli aineõpetaja Inge Vahter Saaremaa ühisgümnaasiumist, aasta kutseõpetaja Andres Meisterson Kuressaare ametikoolist, aasta gümnaasiumiõpetaja Marit Tarkin Kuressaare gümnaasiumist ja aasta tugispetsialist Piia Prei Kuressaare ametikoolist. Aasta hariduse sõber on Anne Teigamägi.


Elitec Free